BLE32PN300SN1L
DigiKey Part Number
490-9566-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-9566-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9566-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLE32PN300SN1L
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 1210 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) 10A 1.6mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLE32PN300SN1L Models
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
1.6mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz