0500588000-12-N8-D
DigiKey Part Number
0500588000-12-N8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-12-N8-D
Description
12" PRE-CRIMP 1852 BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Brown
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 879
12" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 409
12" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 180
12" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 313
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1852 BROWN
4" PRE-CRIMP 1852 BROWN
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
6" PRE-CRIMP 1852 BROWN