0500588000-08-G8-D
DigiKey Part Number
0500588000-08-G8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-08-G8-D
Description
8" PRE-CRIMP 1852 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 8.00" (203.20mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Socket
Length
8.00" (203.20mm)
Alternate Color
8" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 550
8" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
8" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
8" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
8" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 270
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 GREEN
3" PRE-CRIMP 1852 GREEN
4" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
6" PRE-CRIMP 1852 GREEN