0430300003-10-S4-D
DigiKey Part Number
0430300003-10-S4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-10-S4-D
Description
10" PRE-CRIMP A2015S SLATE
Customer Reference
Detailed Description
Slate 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Slate
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 300
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
All prices are in SGD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2015G GREEN
10" PRE-CRIMP A2015L BLUE
10" PRE-CRIMP A2015N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015S SLATE
3" PRE-CRIMP A2015S SLATE
4" PRE-CRIMP A2015S SLATE
5" PRE-CRIMP A2015S SLATE
6" PRE-CRIMP A2015S SLATE