0430300001-10-R2
DigiKey Part Number
0430300001-10-R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-10-R2
Description
10" PRE-CRIMP A2016R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Red
Length
10.0" (254.0mm)
Additional Resources
In-Stock: 726
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 980
10" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016L BLUE
10" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016R RED
3" PRE-CRIMP A2016R RED
4" PRE-CRIMP A2016R RED
5" PRE-CRIMP A2016R RED
6" PRE-CRIMP A2016R RED