0430300001-03-R2-D
DigiKey Part Number
0430300001-03-R2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-R2-D
Description
3" PRE-CRIMP A2016R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Socket
Length
3.00" (76.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 660
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 370
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016R RED
4" PRE-CRIMP A2016R RED
5" PRE-CRIMP A2016R RED
6" PRE-CRIMP A2016R RED
8" PRE-CRIMP A2016R RED