0039000038-12-G4
DigiKey Part Number
0039000038-12-G4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-G4
Description
12" PRE-CRIMP A2015 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2015 BLACK
In-Stock: 149
12" PRE-CRIMP A2015 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2015 RED
In-Stock: 161
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015 GREEN
3" PRE-CRIMP A2015 GREEN
4" PRE-CRIMP A2015 GREEN
5" PRE-CRIMP A2015 GREEN
6" PRE-CRIMP A2015 GREEN