0008500113-12-R2-D
DigiKey Part Number
0008500113-12-R2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-12-R2-D
Description
12" PRE-CRIMP A2016 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 63
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 261
12" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 60
12" PRE-CRIMP A2016 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016 GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 RED
3" PRE-CRIMP A2016 RED
4" PRE-CRIMP A2016 RED
5" PRE-CRIMP A2016 RED
6" PRE-CRIMP A2016 RED