ZVBP-7916R25-S+
DigiKey Part Number
3157-ZVBP-7916R25-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZVBP-7916R25-S+
Description
CAVITY BPF, 7682.5-8150 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.916GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 467.5MHz Bandwidth 0.9dB SMA In line Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
0.9dB
Packaging
Tray
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
SMA In line Module
Frequency
7.916GHz Center
Size / Dimension
3.500" L x 0.791" W (88.90mm x 20.10mm)
Bandwidth
467.5MHz
Height (Max)
0.982" (24.94mm)