HFCW-1132+
DigiKey Part Number
3157-HFCW-1132+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-HFCW-1132+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-HFCW-1132+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFCW-1132+
Description
CER FILTER 11.3GHZ HIGH PASS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.3GHz (Cutoff) High Pass Ceramic Filter 7 GHz 50Ohm 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Category
Insertion Loss
1.7dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
High Pass
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Frequency
11.3GHz (Cutoff)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.024" (0.61mm)
Bandwidth
7 GHz