PIC32MX340F128L-80I/BG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 121-TFBGA (10x10)
PIC32MX340F128L-80I/BG
DigiKey Part Number
PIC32MX340F128L-80I/BG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MX340F128L-80I/BG
Description
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 121TFBGA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PIC32MX340F128L-80I/BG Models
RAM Size
32K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
80MHz