PIC32MM0064GPM036T-I/M2
DigiKey Part Number
PIC32MM0064GPM036T-I/M2TR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC32MM0064GPM036T-I/M2CT-ND - Cut Tape (CT)
PIC32MM0064GPM036T-I/M2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MM0064GPM036T-I/M2
Description
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 36VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® microAptiv™ PIC® 32MM Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 36-SQFN (6x6)
RAM Size
16K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 15x10/12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
25MHz