PIC32CM5164LS00048T-I/U5B
DigiKey Part Number
150-PIC32CM5164LS00048T-I/U5BTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC32CM5164LS00048T-I/U5BCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC32CM5164LS00048T-I/U5BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32CM5164LS00048T-I/U5B
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
ARM® Cortex®-M23 PIC® 32CM LS Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 512KB (512K x 8) FLASH 48-VQFN (7x7)
EEPROM Size
8K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.62V ~ 3.63V
Data Converters
A/D 14x12b; D/A 2x12b
Core Processor
ARM® Cortex®-M23
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
48MHz