PIC32CM5164LE00048-I/Y8X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
ARM® Cortex®-M23 PIC® 32CM LE Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 512KB (512K x 8) FLASH 48-TQFP (7x7)
PIC32CM5164LE00048-I/Y8X
DigiKey Part Number
150-PIC32CM5164LE00048-I/Y8X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32CM5164LE00048-I/Y8X
Description
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Size
8K x 8
Packaging
Tray
RAM Size
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.62V ~ 3.63V
Data Converters
A/D 14x12b; D/A 2x12b
Core Processor
ARM® Cortex®-M23
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
48MHz