PIC18LF65K40T-I/MR
DigiKey Part Number
PIC18LF65K40T-I/MRTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC18LF65K40T-I/MRCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC18LF65K40T-I/MRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18LF65K40T-I/MR
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (16K x 16) FLASH 64-VQFN (9x9)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PIC18LF65K40T-I/MR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz