PIC16F13145T-I/SS
cms-digikey-product-number
150-PIC16F13145T-I/SSTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC16F13145T-I/SSCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC16F13145T-I/SSDKR-ND - Digi-Reel®
cms-manufacturer
cms-manufacturer-product-number
PIC16F13145T-I/SS
cms-description
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP
cms-standard-lead-time
5 Weeks
cms-customer-reference
cms-detailed-description
PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (14K x 8) FLASH 20-SSOP
Datasheet
 Datasheet
cms-eda-cad-models
PIC16F13145T-I/SS Models
cms-product-attributes
cms-filter-similar-products
cms-show-empty-attributes
cms-category
RAM Size
1K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz
Mounting Type
Surface Mount
Connectivity
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Supplier Device Package
20-SSOP
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Package / Case
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)