DSA6101MA3B-025.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6101MA3B-025.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6101MA3B-025.0000VAO
Description
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 25MHZ, 2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Packaging
Bag
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VFLGA
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA (Typ)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V