3KP30A-TP | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3KP30A-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR) 3KP30A-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3KP30A-TP |
Description | TVS DIODE 30VWM 48.4VC R6 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48.4V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole R-6 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Applications General Purpose |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Through Hole |
Unidirectional Channels 1 | Package / Case R-6, Axial |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V |