Image for FFG.1B.310.CLAD72 is not available
FFG.1B.310.CLAD72
DigiKey Part Number
FFG.1B.310.CLAD72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFG.1B.310.CLAD72
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
2.5A
Shell Size - Insert
310
Cable Opening
0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C