W2F15C1028AT1F
DigiKey Part Number
478-2234-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2234-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2234-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2F15C1028AT1F
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 50V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 600mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Current
300 mA
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
1000 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +50%
Height (Max)
0.045" (1.14mm)
Voltage - Rated
50V