ST201C146MAJ03
DigiKey Part Number
478-6113-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST201C146MAJ03
Description
CAP CER 14UF 100V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 6 J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST201C146MAJ03 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 6 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.325" L x 0.300" W (8.26mm x 7.62mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.220" (5.59mm)