SMAJ12CA
DigiKey Part Number
478-7052-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7052-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7052-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMAJ
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 20.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMAJ (DO-214AC)
EDA/CAD Models
SMAJ12CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V