NJ28MA0103F--
DigiKey Part Number
478-12582-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NJ28MA0103F--
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM 3960K DISC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 10k Disc, 2.8mm Dia x 2.8mm W
Category
B25/85
3960K
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Power - Max
16 mW
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.38" (35.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
10k
Grade
Automotive
Resistance Tolerance
±1%
Qualification
AEC-Q200
B Value Tolerance
±0.5%
Package / Case
Disc, 2.8mm Dia x 2.8mm W