F971A107MCC | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 478-11214-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F971A107MCC |
Description | CAP TANT 100UF 20% 10V 2312 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 700mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F971A107MCC Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 2312 (6032 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) | Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm) |
Capacitance | Manufacturer Size Code C |
Tolerance ±20% | Ratings AEC-Q200 |
Voltage - Rated 10 V | Features Automotive, High Reliability |
Type Molded | Grade Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm @ 100kHz | Qualification AEC-Q200 |