CB037G0103JBA
DigiKey Part Number
478-10945-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-10945-1-ND - Cut Tape (CT)
478-10945-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB037G0103JBA
Description
CAP FILM 10000PF 5% 250VDC 1812
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CB037G0103JBA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V