100C470JW2500XJ36
DigiKey Part Number
1284-100C470JW2500XJ36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100C470JW2500XJ36
Description
CAP CER 47PF 2.5KV P90 2325
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor P90 2325 (5864 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
100C470JW2500XJ36 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Low ESL
Packaging
Tray
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2325 (5864 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.145" (3.68mm)