CZP2AFTTD300P
DigiKey Part Number
2019-CZP2AFTTD300PTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-CZP2AFTTD300PCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-CZP2AFTTD300PDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZP2AFTTD300P
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 15mOhm
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz