TPI128080L230N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPI128080L230N |
Description | FIXED IND 230NH 50A 0.29 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 230 nH Shielded Inductor 50 A 0.29mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TPI128080L230N Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 0.29mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 64A |