MPLCV0654L4R7
DigiKey Part Number
399-17036-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-17036-1-ND - Cut Tape (CT)
399-17036-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLCV0654L4R7
Description
FIXED IND 4.7UH 6.3A 20 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 6.3 A 20mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLCV0654L4R7 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
20mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.311" L x 0.264" W (7.90mm x 6.70mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Current - Saturation (Isat)
10.5A