C0603C330J1GALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C330J1GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C330J1GALTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C330J1GALTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C330J1GALTU
Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C330J1GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)