R30Y-1000
DigiKey Part Number
K629-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30Y-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF YELLOW 1000'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 1000' (304.80m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Manufacturer
Jonard Tools
Conductor Material
Copper, Bare
Packaging
Spool
Conductor Plating
Silver
Part Status
Active
Jacket Color
Yellow
Wire Gauge
30 AWG
Ratings
UL Style 1423, VW-1
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C