DX07S024XJ4R250 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DX07S024XJ4R250 |
Description | CONN RCP USB4.0 TYPEC 24P SMD RA |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB-C (USB TYPE-C) USB 4.0 Gen 3 Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DX07S024XJ4R250 Models |
Category | Features Board Guide, Board Lock |
Manufacturer JAE Electronics | Operating Temperature -30°C ~ 80°C |
Series | Number of Ports 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current Rating (Amps) 5A |
Part Status Active | Voltage - Rated 48V |