DX07S024JAAR1100
DigiKey Part Number
670-DX07S024JAAR1100TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-DX07S024JAAR1100CT-ND - Cut Tape (CT)
670-DX07S024JAAR1100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX07S024JAAR1100
Description
CONN RCPT USB4 TYPC 24POS SMD RA
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 4.0 Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole
EDA/CAD Models
DX07S024JAAR1100 Models
Category
Mounting Feature
Horizontal
Manufacturer
JAE Electronics
Termination
Solder
Voltage - Rated
48V