ADP-100SB DBBA
DigiKey Part Number
5790-ADP-100SBDBBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP-100SB DBBA
Description
INNERGIE C10 LITE(BK)
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5V, 9V, 15V, 20V 100 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Input
Category
Voltage - Output
5V, 9V, 15V, 20V
Manufacturer
Innergie
Current - Output (Max)
3A, 5A
Series
Power (Watts)
100 W
Packaging
Box
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Part Status
Active
Efficiency
92%
Region Utilized
North America
Output Connector
USB C Power Delivery (PD)
Form
Desktop (Class II)
Input Connector
IEC 320-C6
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Size / Dimension
2.95" L x 2.95" W x 1.14" H (75.0mm x 75.0mm x 29.0mm)