IM69D130V01XTSA1
DigiKey Part Number
IM69D130V01XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
IM69D130V01XTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IM69D130V01XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IM69D130V01XTSA1
Description
MIC MEMS DIGITAL PDM OMNI -36DB
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Hz ~ 20 kHz Digital, PDM Microphone MEMS (Silicon) 1.62 V ~ 3.6 V Omnidirectional (-36dB ±1dB @ 94dB SPL) Solder Pads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IM69D130V01XTSA1 Models
Category
S/N Ratio
69dB
Manufacturer
Infineon Technologies
Voltage Range
1.62 V ~ 3.6 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply
1.3 mA
Part Status
Active
Port Location
Bottom
Type
MEMS (Silicon)
Termination
Solder Pads
Output Type
Digital, PDM
Size / Dimension
0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm)
Direction
Omnidirectional
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Frequency Range
20 Hz ~ 20 kHz