T50R0UVC2
DigiKey Part Number
1436-1616-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T50R0UVC2
Description
CBL TIE LOCKING BLACK 50LB 7.95"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Locking Black 1.97" (50.00mm) 0.181" (4.60mm) 50 lbs (22.68 kg)
Category
Length - Actual
0.663' (202.00mm, 7.95")
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Active
Features
UV Resistant
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Length - Approximate
8"
Bundle Diameter
1.97" (50.00mm)
Base Product Number
Width
0.181" (4.60mm)