G125-FW20150L94 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 0
Datasheet
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 5.90" (149.86mm)
Harwin’s Company Overview
G125-FW20150L94
DigiKey Part Number
952-2460-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-FW20150L94
Description
1.25MM F ON 28AWG 150MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
8.0µin (0.20µm)
Part Status
Obsolete
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
5.90" (149.86mm)