TR9KI3750CCP-IM(R6B)
TR9KI3750CCP-IM(R6B)
TR9KI3750CCP-IM(R6B)
TR9KI3750CCP-IM(R6B)
DigiKey Part Number
1939-1381-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR9KI3750CCP-IM(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Detailed Description
24V 90 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TR9KI3750CCP-IM(R6B) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Polarization
Positive Center
Series
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
47.2" (1.20m)
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.88" L x 2.46" W x 1.32" H (149.4mm x 62.6mm x 33.5mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max)
3.75A
Standard Number
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 61347-1; 62368-1
Power (Watts)
90 W