TR9CI3750LCPCIM(R6B)
TR9CI3750LCPCIM(R6B)
TR9CI3750LCPCIM(R6B)
DigiKey Part Number
1939-1280-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR9CI3750LCPCIM(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Detailed Description
24V 90 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TR9CI3750LCPCIM(R6B) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Polarization
Positive Center
Series
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
60.2" (1.53m)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.88" L x 2.47" W x 1.34" H (149.3mm x 62.8mm x 34.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max)
3.75A
Standard Number
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 61347-1; 62368-1
Power (Watts)
90 W