FMC0222085-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0222085-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0222085-36
Description
COAX CBL SMA TO SMP 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Hand Formable .047
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMP Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C