SGC3S200
DigiKey Part Number
2447-SGC3S200TR-ND - Tape & Reel (TR)
2447-SGC3S200CT-ND - Cut Tape (CT)
2447-SGC3S200DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGC3S200
Description
CAP TRIMMER 5.5-20PF 100V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.8 ~ 20pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SGC3S200 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Q @ Freq
250 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.061" (1.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance Range
5.8 ~ 20pF
Features
Low Profile
Voltage - Rated
100 V