MWSEB-1-19A-RT
DigiKey Part Number
RPC4459-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWSEB-1-19A-RT
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE NATURAL ADH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle on Base Natural Adhesive 0.190" L x 0.050" H (4.83mm x 1.27mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MWSEB-1-19A-RT Models
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer
Essentra Components
Color
Natural
Series
Length
0.370" (9.40mm)
Packaging
Bulk
Width
0.370" (9.40mm)
Part Status
Active
Height
0.252" (6.40mm)
Type
Clip, Wire Saddle on Base
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Type Attributes
Micro
Adhesive
Acrylic Based (RMS-15)
Opening Size
0.190" L x 0.050" H (4.83mm x 1.27mm)