SRWF2U36 open
SRWF2U36
DigiKey Part Number
TL2246-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRWF2U36
Description
RACK STEEL 4.5X25.5X43 BLACK
Detailed Description
Metal, Steel Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top 4.500" L x 25.598" W x 43.000" H (114.30mm x 650.20mm x 1092.20mm) Black
Category
Dimensions - Overall
4.500" L x 25.598" W x 43.000" H (114.30mm x 650.20mm x 1092.20mm)
Features
Cable Entry Systems, Locking, Wall Mount
Ventilation
Back, Bottom, Front
Number of Units
2U
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Dimensions - Panel
3.500" L x 36.000" H (88.90mm x 914.40mm)