SRW18US13
DigiKey Part Number
TL2243-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRW18US13
Description
RACK STEEL 13X23.6X35.6 BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Metal, Steel Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top 13.000" L x 23.620" W x 35.600" H (330.20mm x 599.95mm x 904.24mm) Black
Category
Dimensions - Overall
13.000" L x 23.620" W x 35.600" H (330.20mm x 599.95mm x 904.24mm)
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Door
Steel
Series
Features
Cable Entry Systems, Locking, Removable Sides, Wall Mount
Packaging
Bulk
Mounting Rails
One Pair
Part Status
Active
Ventilation
Front, Sides
Type
Cabinet Rack
Material
Metal, Steel
Style
Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
Color
Black
Number of Units
18U
Shipping Info
Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Dimensions - Panel
13.000" L x 32.090" H (330.20mm x 815.09mm)