SDCH1V6045-2R2M-R
DigiKey Part Number
283-SDCH1V6045-2R2M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCH1V6045-2R2M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCH1V6045-2R2M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCH1V6045-2R2M-R
Description
FIXED IND 2.2UH 4.5A 22 MOHM SMD
Detailed Description
2.2 µH Semi-Shielded Inductor 4.5 A 22mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
9A
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)