SDCH1V5020-2R2M-R
DigiKey Part Number
283-SDCH1V5020-2R2M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCH1V5020-2R2M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCH1V5020-2R2M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCH1V5020-2R2M-R
Description
FIXED IND 2.2UH 3A 45 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Semi-Shielded Inductor 3 A 45mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
3.8A
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)