MFBM1V1608-300-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFBM1V1608-300-R |
Description | FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 4A 30mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 4A |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | DC Resistance (DCR) (Max) 30mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.039" (1.00mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Impedance @ Frequency 30 Ohms @ 100 MHz |