MCL2012V2-330-R
DigiKey Part Number
283-MCL2012V2-330-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MCL2012V2-330-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MCL2012V2-330-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCL2012V2-330-R
Description
FIXED IND 33NH 300MA 600 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 600mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0805
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)