HPAL1V1040-6R8-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HPAL1V1040-6R8-R |
Description | FIXED IND 6.8UH 8.5A 25 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Molded Inductor 8.5 A 25mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 12A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 25mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 14MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |