HCM1707-220-R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 283-HCM1707-220-RTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1707-220-R |
Description | FIXED IND 22UH 9.5A 23 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9.5 A 23mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 11A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 23mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm) |